1. Kabul edildiğiniz program ücretini aşağıdaki IBAN hesabına öğrenci Adı Soyadı - T.C. Kimlik numarası açıklamasıyla yatırdıktan sonra dekontu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. 

T.C. Ziraat Bankası Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Hesabı: TR330001000151854942085001

Bilimi Anlamak İçin Bilim Tarihinin Kullanımı Başlangıç Tarihi: 07/05/2018 Bitiş Tarihi: 31/05/2018

Program sayesinde öğrenci;

  • Bilimin ne olduğunu anlayacak;
  • Bilimsel yöntem nedir? Sorusunun yanıtını öğrenecek;
  • Bilimsel keşif ve icat sürecinin nasıl işlediğini anlayacak;
  • Bilimin tarihini ve bilimin gelişimi süreçlerini öğrenecek;
  • Bilimin gelişimin sürecinde hangi uygarlıkların katkı yaptığını öğrenecek;
  • Bilim tarihinde Türklerin de yeri olduğunu Türk bilim insanlarının bilim tarihindeki yerini kavrayacak;
  • Bilim insanlarının hayatlarından kesitlerle bilimsel davranışın önemini anlayacaktır.
  • Bu sayede öğrenciler, bilimsel bakışın ne olduğu, bilim eğitiminin evrensel ve yerel öneminin ne olması gerektiğini, bilim tarihinin de yardımıyla anlayacak ve kavrayacak; böylece bilim ve bilimselliğe olan motivasyonu artacaktır.

Haftalık Ders Saati: 2

Program Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.

Program katılım ücreti: 150 TL

Başvuru için Tıklayınız.

 Kontenjan: 15 Yaş Grubu: 10-12 Program Koordinatörü:  Prof.Dr. Yavuz UNAT

 

Gökyüzünü Keşfediyoruz Başlangıç Tarihi: 18/06/2018 Bitiş Tarihi: 18/07/2018

Öğrenciler, teleskobun tanıtımı, kurulumu ve kullanılması olmak üzere üç başlıkta teleskop hakkında eğitim alacak ve bu konuda bilgi sahibi olacaklardır. Daha sonra gökyüzü gözlem etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Gök cisimlerinin gökyüzündeki konumu dikkate alınarak belirlenen tarih zaman aralıklarında Ay ve yüzeyinin gözlemi, gezegen (gökyüzünde hangi gezegen/ler gözlenebilir durumdaysa), yıldız gözlemleri yapılacaktır. Bu etkinlikler akşam gerçekleştirilecektir. Gündüz etkinliklerindeyse Güneş gözlemi yapılacaktır. Bu gözlemlerden sonra öğrenciler takımyıldızı dürbünü, roket yapımı gibi astronomi ve uzay konulu etkinlikler gerçekleştirecektir. Bu doğrultuda öğrenciler temel astronomi kavramlarına yönelik bilgi sahibi olacaktır. Aynı zamanda fen bilimlerine, astronomiye yönelik olumlu tutum geliştirebilecek, merak duygusu aktif hale gelecektir.

Haftalık Ders Saati: 2

Program Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.

Program katılım ücreti: 150 TL

Başvuru için Tıklayınız.

 Kontenjan: 15 Yaş Grubu: 7-9 Program Koordinatörü:  Dr. Öğr. Üyesi Hafife BOZDEMİR

 

Gökyüzüne Yolculuk Başlangıç Tarihi: 18/06/2018 Bitiş Tarihi: 18/07/2018

Öğrenciler, temel astronomi kavramlarına yönelik eğitim alacaklardır. Daha sonra teleskopÖğrenciler, temel astronomi kavramlarına yönelik eğitim alacaklardır. Daha sonra teleskopgözlemleri gerçekleştirilecektir. Bu gözlemlerden önce teleskobun tanıtımı, kurulumu ve kullanılması başlıklarındateleskop eğitimi gerçekleştirilecektir. Gözlemler etkinliklerinde gök cisimlerinin gökyüzündeki konumu dikkate alınarakbelirlenen tarih zaman aralıklarında Ay ve yüzeyinin gözlemi, gezegen (gökyüzünde hangi gezegen/ler gözlenebilirdurumdaysa), yıldız gözlemleri olarak yapılacaktır. Bu etkinlikler akşam gerçekleştirilecektir. Gündüz etkinliklerindeyseGüneş gözlemi yapılacaktır. Bu gözlemlerden sonra öğrenciler takımyıldızı dürbünü, roket yapımı, güneş saati gibiastronomi ve uzay konulu etkinlikler gerçekleştirecektir. Bu doğrultuda öğrenciler temel astronomi kavramlarınayönelik bilgi sahibi olacaktır. Aynı zamanda fen bilimlerine, astronomiye yönelik olumlu tutum geliştirebilecek, merakduygusu aktif hale gelecektir.

Haftalık Ders Saati: 2

Program Eğitim Fakültesinde yapılacaktır.

Program katılım ücreti: 150 TL

Başvuru için Tıklayınız.

 Kontenjan: 15 Yaş Grubu: 10-12 Program Koordinatörü:  Doç.Dr. Mehmet Altan KURNAZ

 

Pin It